RLP73K2BR16FTDF
Mfr.Part #
RLP73K2BR16FTDF
Description
RES 0.16 OHM 1% 1/2W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
160 mOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLP73K2BR16FTDF
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK